Polska czy Słowacja – gdzie lepiej odwiedzić baseny termalne?

Planując wizytę w Tatrach, coraz więcej turystów chce się przekonać, co oferują powstające po obu stronach gór termy. Szczególnie chętnie tę formę wypoczynku uwzględniają w swoich planach rodziny z dziećmi – dla najmłodszych pobyt na basenach jest szczególnie atrakcyjny. Jednak także dorośli chętnie korzystają z zabiegów spa, sauny i ciepłych basenów, których nie brakuje w Polsce i na Słowacji. Pozostaje więc tylko odpowiedzieć sobie na pytanie – w którym kraju warto zdecydować się na wypoczynek w termach? Do wyboru mamy między innymi Zakopane, Bukowinę, Białkę, Poprad czy Oravice.

Odpoczynek dla dorosłych...
Termy na Słowacji i w Polsce mają bardzo podobną ofertę, jeśli chodzi o atrakcje i usługi skierowane do dorosłych klientów. Basen to świetne miejsce by zregenerować zmęczone górskimi wędrówkami ciało. Bicze wodne, hydromasaże i baseny z ciepłą wodą pozwalają się zrelaksować, a uzupełnieniem dla kąpieli może stać się sauna – każdy ośrodek oferuje przynajmniej kilka jej rodzajów. W tej kategorii bezkonkurencyjna jest słowacka Tatralandia, gdzie można skorzystać aż z 17 rodzajów kąpieli parowych.

... i atrakcje dla dzieci
Aquaparki są szczególni chętnie odwiedzane przez dzieci i właściciele tego rodzaju obiektów chcą zapewnić im jak najwięcej atrakcji. Wysokie zjeżdżalnie i baseny ze sztucznymi falami stają się powoli standardem. Ponownie na tle innych ośrodków wyróżnia się Tatralandia z najnowszą propozycją - Tropical Paradise. Dzięki tej atrakcji można przenieść się na egzotyczną wyspę pełną prawdziwych palm, poczuć smak morskiej wody i podczas nurkowania zobaczyć rafę koralową.

Ceny w Polsce i na Słowacji
Aspekt finansowy jest ważny, szczególnie jeśli kilka osób chce skorzystać z atrakcji oferowanych na basenach. Korzystnym rozwiązaniem dla rodzin będą bilety familijne, które okażą się o wiele bardziej opłacalne niż osobna wejściówka dla każdego. Jednak mimo poszukiwania tego rodzaju ulg, pobyt w termach niestety nie będzie należał do tanich. Porównując ceny w Polsce i na Słowacji, trzeba liczyć się z faktem, że wyjazd za granicę okaże się droższy. Wiele zależy od aktualnego kursu euro, ale zwykle bilety są nieco droższe, dodatkowo należy uwzględnić koszty przejazdu do wybranego miejsca.
Po obu stronach tatr przygotowano ciekawą ofertę dla turystów odwiedzających góry zimą. Mogą oni nie tylko szusować na stoku, ale w ramach karnetu odwiedzić także baseny termalne. Jest to dobry sposób na skorzystanie z obu atrakcji w korzystnej cenie. Warto sprawdzić, które wyciągi i ośrodki zapewniają takie połączenie usług i wybrać pakiet dostosowany do swoich potrzeb.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 365 145

E-mail: kontakt@schroniskodluzyna.pl

ul. Kolista 25, Katowice

Porady na temat wyboru noclegu w górach. Opinie i wskazówki dotyczące najlepszych pensjonatów oraz atrakcji w Tartach. Zapraszamy!