Pomysły na własny pensjonat

Posiadanie własnego pensjonatu czy niewielkiego hotelu jest marzeniem wielu osób – niektórzy rezygnują z wygodnego życia w mieście i z pasją oddają się prowadzeniu biznesu. Jednak początkowa faza inwestycji wcale nie jest łatwa – zgromadzenie odpowiedniej ilości środków, wybór lokalizacji i przygotowanie budynku to wymagające zadania, od których zależy powodzenie przedsięwzięcia. Klienci cenią coraz częściej nie tylko miejsca, oferujące atrakcyjną cenę, ale także te przygotowane z pomysłem i zapewniające dodatkowe udogodnienia.

Mniejszy pensjonat czy hotel?
To jedna w ważniejszych pierwszych decyzji związanych z prowadzeniem własnego biznesu w branży turystycznej. Jeśli brak nam doświadczenia, bezpieczniejsze będzie rozpoczęcie od mniejszego obiektu i stopniowe rozbudowywanie jego zaplecza. Otwarcie nawet niebyt dużego pensjonatu z kilkoma pokojami przeznaczonymi na wynajem może wiązać się z kosztami przekraczającymi milion złotych. Jeśli zależy nam na dużym ośrodku o standardzie hotelu, którego zaplecze stanowią atrakcje, takie jak sauna, basen, własne korty tenisowe czy boiska, trzeba liczyć się z wydatkiem przekraczającym nawet 10 milionów złotych.

Dodatkowe usługi – dodatkowe dochody
Coraz częściej właściciele pensjonatów i hoteli nie ograniczają się jedynie do zapewnienia klientom miejsc noclegowych. Osoby, które odwiedzają dane miejsce ze względów biznesowych najczęściej poszukują także wygodnych sal konferencyjnych i restauracji. Dla turystów atrakcyjną formą spędzania czasu pomiędzy wycieczkami jest korzystanie ze spa czy basenu. Dostępność tego rodzaju usług podnosi komfort klientów, a co za tym idzie zadowolenie z pobytu. Coraz więcej osób poszukuje takich udogodnień i są one osiągalne cenowo nie tylko dla najbardziej zamożnych, warto więc wyróżnić się na tle konkurencji.

Zabytkowe miejsce o niepowtarzalnym uroku
W Polsce bardzo wiele jest zabytkowych dworków czy niewielkich zamków popadających w ruinę. Nowe życie dają im osoby, które chcą zaistnieć w branży turystycznej, restaurując architektoniczne perełki i czyniąc je hotelami z duszą. Tego rodzaju obiekty, odpowiednio przygotowane, dają możliwość stworzenia nie tylko pokoi mieszkalnych, ale także sali restauracyjnej czy nawet weselnej. Pozwoli to znacznie poszerzyć ofertę i czerpać dodatkowe zyski z prowadzonej działalności. Przeszkodą mogą okazać się jednak koszty przewyższające zwykle stworzenie nowoczesnego hotelu lub pensjonatu. Oprócz kosztów zakupu nieruchomości obciążeniem dla budżetu jest przede wszystkim remont i przystosowanie obiektu do potrzeb przyszłych gości.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 365 145

E-mail: kontakt@schroniskodluzyna.pl

ul. Kolista 25, Katowice

Porady na temat wyboru noclegu w górach. Opinie i wskazówki dotyczące najlepszych pensjonatów oraz atrakcji w Tartach. Zapraszamy!