Wakacje na basenach termalnych – ceny i atrakcje

Baseny z wodą termalną są coraz popularniejszą atrakcją wśród turystów wybierających się w Tatry. Pierwsze tego rodzaju ośrodki pojawiły się na Słowacji, jednak coraz więcej kompleksów powstaje także po polskiej stronie. Dzięki temu wybór jest coraz większy, baseny łatwiej dostępne, a ich właściciele prześcigają się w organizowaniu nowych atrakcji. Ta różnorodność często utrudnia jednak podjęcie decyzji, tym bardziej, że turyści mają różne priorytety.

Odpoczynek w rozsądnej cenie
Trudno ukryć, że korzystanie z atrakcji aquaparków i basenów z wodą termalną nie jest tanie. Będzie to istotny wydatek szczególnie dla kilkuosobowych rodzin, nawet jeśli dzieci uprawnione są do zniżek. Nic dziwnego, że wielu turystów przy wyborze ośrodka kieruje się ceną. Okazuje się, że przebywając w Zakopanem łatwo znaleźć odpowiedni ośrodek – na miejscu znajduje się aquapark, w którym ceny biletów okazują się niższe niż w innych tego rodzaju obiektach. Oczywiście koszty będą ściśle uzależnione od czasu, w którym chcemy korzystać z basenów – więcej zapłacimy w sezonie, w weekendy i święta. Do wyboru mamy bilety, które uprawniają do kilkugodzinnego pobytu na basenie lub pozwalają wypoczywać przez cały dzień. Pierwsza opcja jest oczywiście tańsza, ale biorąc pod uwagę ilość czasu, jaki możemy spędzić w kompleksie, bardziej opłacalne jest zaplanowanie całodniowego pobytu, by skorzystać z większej ilości atrakcji. Na nudę nie będą mogli narzekać ani dorośli, ani dzieci.

Atrakcje w Polsce i na Słowacji
Jeśli cena nie stanowi ograniczenia, można wybrać te baseny termalne, których ofertę uznamy za najbardziej atrakcyjną. Wśród polskich ośrodków największą popularnością cieszą się ośrodki w Bukowinie Tatrzańskiej oraz Białce Tatrzańskiej. Turystów przyciągają liczne zjeżdżalnie, baseny ze sztucznymi falami czy kilka rodzajów saun. Nic dziwnego, że miejsca te budzą zainteresowanie i w sezonie goszczą wiele osób. Ostatnio nowym miejscem na mapie basenów termalnych stały się Szaflary z aż dwoma ośrodkami. Również ten kurort znajduje co roku wielu zwolenników.
Alternatywą dla wypoczynku w Polsce jest urlop za granicą – na Słowacji bez trudu znajdziemy podobne atrakcje jak w Zakopanem czy Bukowinie. Cena nie musi być powodem rezygnacji z odwiedzenia południowych sąsiadów, bo koszt pobytu na basenie jest bardzo zbliżony, trzeba będzie jedynie nadłożyć nieco drogi. Warto odwiedzić szczególnie Tatralandię, która jest największym tego typu kompleksem na Słowacji, a nawet w całej środkowej Europie.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 365 145

E-mail: kontakt@schroniskodluzyna.pl

ul. Kolista 25, Katowice

Porady na temat wyboru noclegu w górach. Opinie i wskazówki dotyczące najlepszych pensjonatów oraz atrakcji w Tartach. Zapraszamy!