Nocleg w Zakopanem – jak szukać kwatery?

Zakopane to najbardziej oblegana przez turystów miejscowość w Tatrach. Planując urlop, należy wziąć pod uwagę, że baza noclegowa jest niezwykle bogata i oferuje miejsca o różnym standardzie, a z drugiej strony zbyt późna rezerwacja może pozbawić nas możliwości wypoczynku w górach. Podczas szukania noclegu warto kierować się kilkoma ważnymi wyznacznikami, które pomogą znaleźć kwaterę, jakiej oczekujemy.

Cena
– dla wielu turystów to ona jest najważniejszym kryterium, bo wakacyjny pobyt w stolicy Tatr nie należy do tanich. W sposób oczywisty odpowiada ona standardowi pokoi, ale zapominany o tym, że cena może także wpłynąć na rodzaj sąsiadów, z którymi przyjdzie nam dzielić piętro. Niskie ceny przyciągają ludzi młodych, więc jeśli za wszelką cenę chcemy uniknąć głośnych imprez za ścianą, powinniśmy być przygotowani na konieczność wynajęcia droższego lokum.

Lokalizacja
– pensjonaty, hotele i prywatne kwatery w centrum Zakopanego postrzegane są jako te najbardziej atrakcyjne, a co za tym idzie – droższe. Jednak wiele osób odwiedza miasto nie dla Krupówek i knajpek, ale dla położonych w okolicach szlaków górskich. Wówczas korzystniejszy będzie nocleg w okolicy tras i atrakcji, które najbardziej nas interesują.

Standard obiektu
– wiele osób poszukuje noclegu przez internet i kieruje się nazwą miejsca oraz publikowanymi przez właścicieli zdjęciami. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że nazwa „pensjonat” czy „dom wypoczynkowy” bywa często nadużywana. Nie będzie to problemem, jeśli wybieramy się na kilkudniowy wyjazd – wówczas niższy standard i brak dodatkowych atrakcji nie będzie tak odczuwalny. Jeśli jednak planujemy tygodniowy urlop, warto poświęcić więcej czasu na znalezienie odpowiedniego obiektu i poznanie opinii innych gości. Szczególnie gdy podróżujemy z dziećmi, gorsza pogoda będzie wymagała znalezienia dodatkowych atrakcji – basen w hotelu, bilard lub ping-pong może być wówczas świetnym pomysłem na spędzenie czasu.

Obsługa
– często nie doceniamy tego aspektu, wydaje się bowiem, że po zapłaceniu za pokój praktycznie nie będziemy mieć kontaktu z właścicielami. Jednak to często podejście osób, które nas goszczą sprawia, że chcemy wrócić w dane miejsce. Od życzliwych właścicieli dowiemy się, gdzie warto wybrać się na obiad lub kolację, gdzie dostaniemy najlepsze sery i które baseny warto wybrać. Nieprzyjemne sytuacje związane z zaniedbaniami ze strony obsługi pozostają na długo we wspomnieniach i potrafią skutecznie zepsuć urlop.

Rezerwacja
– jeśli chcemy mieć możliwie duży wybór, warto wcześniej zaplanować urlop i dokonać rezerwacji. Ilość turystów sprawia, że atrakcyjne oferty znikają bardzo szybko.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 365 145

E-mail: kontakt@schroniskodluzyna.pl

ul. Kolista 25, Katowice

Porady na temat wyboru noclegu w górach. Opinie i wskazówki dotyczące najlepszych pensjonatów oraz atrakcji w Tartach. Zapraszamy!