Najlepsze termy po słowackiej stronie Tatr

Turyści wypoczywający w górach i korzystający z pieszych wycieczek coraz częściej szukają również innych możliwości spędzenia wolnego czasu. Idealną propozycją są baseny termalne, które dorosłym przyniosą relaks i możliwość skorzystania z ekskluzywnych zabiegów, a dzieciom zapewnią liczne atrakcje i przeżycie niezapomnianej przygody. Tego rodzaju ośrodki powstają w tatrzańskich miejscowościach, m.in.: Zakopanem, Białce, Bukowinie i Szaflarach. Jednak nie są to jedyne miejsca, gdzie można skorzystać z basenów termalnych – bardzo szeroką ofertę posiadają aquaparki na Słowacki. Droga z Zakopanego wcale nie będzie długa i z powodzeniem można zorganizować jednodniową wycieczkę, która urozmaici wizytę w polskich Tatrach. Po ich drugiej stronie także czekają nas piękne widoki i atrakcje, które zadowolą nawet najbardziej wymagających.

Tatralandia
Największy aquapark na Słowacji i w regionie znajduje się w Liptowskim Mikulaszu oddalonym od Zakopanego o nieco ponad 70 kilometrów. Miejscowość słynie z położenia nad jeziorem Liptovská Mara oraz widoków na Zachodnie, Wysokie i Niskie Tatry. W tej pięknej scenerii stworzono kompleks ośmiu całorocznych basenów termalnych. Jest to zatem oferta przeznaczona nie tylko dla osób spędzających w okolicy letnie wakacje, ale także zimowe ferie. Lecznicza woda ma temperaturę od 26 do 38 stopni i sprzyja relaksowi. Tatralandia słynie także z atrakcji niespotykanych w innych kompleksach basenowych, są to między innymi: ściana do wspinaczki, siedzenia z masażem, wodne łóżka, tryskacze, prądy, zjeżdżalnie dla najmłodszych oraz miejsce do wodnej siatkówki i koszykówki, a także nowość, czyli „tropikalna wyspa”.

AquaCity w Popradzie
Urokliwe miasteczko warto odwiedzić, nie tylko by przespacerować się po jego centrum, ale także by skorzystać z kompleksu AquaCity. Całoroczne baseny termalne na świeżym powietrzu słyną z wody bogatej w minerały, która wydobywana jest na głębokości 1300 m. p.p.m. Aquapark będzie idealnym miejscem dla osób, które chcą zrelaksować się w ciepłej wodzie o temperaturze 36-38 stopni Celsjusza i skorzystać z jacuzzi, prądów i dysz, które zapewnią przyjemny masaż. Również dzieci nie będą narzekały na nudę, zadbano bowiem o zjeżdżalnie.

GINO Paradise
To ośrodek najmniej znany wśród polskich turystów, ale niewątpliwie również warty odwiedzenia. Znajduje się w Basenovej, którą od Zakopanego dzieli 80 kilometrów. Znajdziemy tu zarówno baseny zewnętrze, jak również wewnętrzne, co sprawia, że GINO Paradise jest propozycją na każdą porę roku. Na zewnątrz znajdują się dwa baseny pływackie, pięć relaksacyjnych oraz atrium z jacuzzi. Przez cały rok dostępny jest basen pływacki, dla dzieci oraz z miejscami siedzącymi, którego atrakcją jest oświetlenie reflektorem z kryształkami Swarovskiego.

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 365 145

E-mail: kontakt@schroniskodluzyna.pl

ul. Kolista 25, Katowice

Porady na temat wyboru noclegu w górach. Opinie i wskazówki dotyczące najlepszych pensjonatów oraz atrakcji w Tartach. Zapraszamy!