Najlepsze miejsca na wypoczynek w górach

Polskie góry to wciąż popularny kierunek wakacyjnych wyjazdów – turystów nie zrażają wysokie ceny ani wielu wędrowców na szlakach. Możliwości spędzania czasu w górach jest jednak sporo – wycieczki, atrakcje w kurortach czy coraz popularniejsze ciepłe źródła. W zależności od zasobności portfela i preferencji można zaplanować urlop w jednym z popularnych ośrodków.

Tatry – najbardziej oblegane
Zakopane co roku cieszy się największą popularnością wśród turystów. Jedni planują bardziej wymagające wyprawy Tatry Wysokie, inni preferują mniejsze wzniesienia Tatr Zachodnich. Jednak to miejsce przyciąga nie tylko wielbicieli wędrówek ale także zwolenników pięknych widoków, którzy czas wolą spędzać na zwiedzaniu miasta. W zależności od budżetu, jakim dysponujemy, możemy wybrać ekskluzywny hotel z wieloma atrakcjami lub pokoje gościnne w jednym z domów prywatnych. Miejsc noclegowych jest bardzo dużo, ale w najbardziej atrakcyjnych terminach może okazać się, że rezerwacji trzeba dokonać ze sporym wyprzedzeniem. Zakopane nie jest raczej miejscem na spontaniczną wycieczkę – chyba, że liczymy się z możliwością noclegu w jednej z otaczających je miejscowości.

Bieszczady – kilka interesujących miejscowości
Bieszczady posiadają opinię terenów najbardziej dzikich i oferujących turystom przede wszystkim kontakt z naturą. Trudno wskazać jeden ośrodek najchętniej wybierany przez przyjezdnych, ruch turystyczny rozkłada się na kilka niewielkich miejscowości: Cisną, Solinę, Ustrzyki Dolne oraz największe miasto regionu Sanok. W sezonie letnim Bieszczady przyciągają nie tylko zwolenników górskich wędrówek ale także uczestników festiwali i imprez lokalnych, takich jak Święto Miodu, Wakacyjne Koncertowanie w Bieszczadach i Dni Kultury Pogranicza. Jezioro Solińskie oraz sieć rzek i potoków stanowią natomiast atrakcję dla wędkarzy.

Beskidy i Sudety – mniej popularne i warte odwiedzenia
Polska jest wyjątkowo atrakcyjna dla osób, które preferują aktywny wypoczynek w górach. Nie zawsze muszą oni odwiedzać najbardziej oblegane Tatry, ale mogą wybierać inne, nie mniej urokliwe szlaki. Nie brakuje ich w Beskidach i Sudetach. Na przykład Gorce to grupa górska należąca do Beskidów Zachodnich, gdzie można zorganizować wycieczki piesze oraz rowerowe. W Sudetach warto natomiast zwiedzić Góry Kaczawskie i to nie tylko ze względu na widoki i otaczającą przyrodę. Turystów przyciągają także ruiny średniowiecznego Zamku Bolków oraz XIII wieczny kościół św. Jana Chrzciciela i Katarzyny Aleksandryjskiej, który jednocześnie jest lokalnym muzeum.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 365 145

E-mail: kontakt@schroniskodluzyna.pl

ul. Kolista 25, Katowice

Porady na temat wyboru noclegu w górach. Opinie i wskazówki dotyczące najlepszych pensjonatów oraz atrakcji w Tartach. Zapraszamy!