Czego oczekują klienci pensjonatów? cz. 3

Prowadzenie własnego pensjonatu lub niewielkiego hotelu wymaga przede wszystkim przygotowania komfortowych pokoi, z których będą korzystać goście. Jednak właściciele takich obiektów, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, rozszerzają swoją działalność. Dzięki temu mogą także poprawić wyniki finansowe. Przyhotelowa restauracja lub specjalna oferta na święta lub sylwestra mogą cieszyć się sporą popularnością i stać się istotnym atutem.

Restauracja przy pensjonacie
Oferowanie gościom możliwości zjedzenia śniadania czy obiadokolacji stało się domeną nie tylko wielogwiazdkowych hoteli. Nawet mniejsze pensjonaty decydują się na stworzenie restauracji, by klienci mogli wygodnie zjeść posiłek. W opiniach o tego rodzaju ośrodkach kwestie kulinarne są podnoszone bardzo często. Klienci chętnie chwalą smaczne potrawy, polecają ulubione pozycje z menu i zachęcają do odwiedzenia pensjonatu także ze względu na obiady. Wiele osób decyduje się na nocleg ze śniadaniem, uważając to za bardzo komfortowe rozwiązanie. Wówczas istotny jest duży wybór produktów, sposób ich serwowania oraz fakt, czy obsługa na bieżąco dba o pełne półmiski. Dzięki trosce o takie szczegóły można zaskarbić sobie zaufanie klientów.

Specjalna oferta
W sezonie wakacyjnym nietrudno o rezerwacje, jeśli tylko pensjonat znajduje się w atrakcyjnym turystycznie regionie. Turyści pytają o wolne miejsca już kilka miesięcy przed planowanym terminem przyjazdu. Podobnie korzystnym okresem dla właścicieli są zimowe ferie – największym zainteresowaniem cieszą się wówczas noclegi w miejscowościach górskich lub wszędzie tam, gdzie znajdują się stoki narciarskie lub inne popularne miejsca. Poza tymi terminami ośrodki muszą zabiegać o gości, a dobrym sposobem jest oferta organizacji konferencji biznesowych. Można wówczas wykorzystać nie tylko posiadane miejsca noclegowe i sale, ale także zaproponować usługi cateringowe. Klienci biznesowi doceniają kompleksowe przygotowanie eventu, bo pozwala im to zaoszczędzić czas i nie martwić się koniecznością zatrudniania dodatkowych osób i firm. Specjalną ofertę warto przygotować także dla klientów indywidualnych. Coraz więcej osób chętnie spędza święta lub sylwestra poza domem, traktując wolne dni jako doskonałą okazję do wypoczynku i wyjazdu. Oferta przygotowania świątecznych posiłków lub organizacja sylwestrowej zabawy są bardzo atrakcyjne dla gości. Jeśli raz zdecydują się na taką formę spędzania czasu, bardzo prawdopodobne jest, że kolejne święta także chętnie spędzą w pensjonacie. Dla wielu stało się to nową tradycją - w swoich opiniach i komentarzach wspominają, że wracają w dane miejsce co rok.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 365 145

E-mail: kontakt@schroniskodluzyna.pl

ul. Kolista 25, Katowice

Porady na temat wyboru noclegu w górach. Opinie i wskazówki dotyczące najlepszych pensjonatów oraz atrakcji w Tartach. Zapraszamy!