Termy w Tatrach – gdzie wybrać się na urlop?

Góry nie kojarzą się już wyłącznie z aktywnym wypoczynkiem i wyjściami na szlak. Coraz większa grupa turystów docenia piękne widoki, ale wybiera odpoczynek w termalnych basenach powstających zarówno po polskiej, jak i po słowackiej stronie Tatr. Pozostając w kraju, można odwiedzić ośrodki w Zakopanem, Białce Tatrzańskiej lub Bukowinie. Po przekroczeniu granicy mamy do wyboru kolejnych kilka miejsc oferujących możliwość skorzystania z ciepłych źródeł, będą to Tatrzańska Łomnica oraz Smokowce. Popularnością cieszą się nie tylko typowe baseny pod gołym niebem, ale także aquaparki, z których można korzystać bez względu na porę roku i pogodę. Warto prześledzić kilka najbardziej interesujących propozycji i urozmaicić urlop w Tatrach.

Bukowina Tatrzańska
O ile Zakopane wciąż pozostaje stolicą sportów zimowych oraz najczęściej wybierają je turyści planujący wyjścia na szlaki, to zwolennicy mniej aktywnego wypoczynku najbardziej cenią sobie Bukowinę Tatrzańską. Znajduje się tam największy w Polsce kompleks basenów geotermalnych. Termy Bukovina położone są w malowniczej okolicy z widokiem na Tatry, co podnosi atrakcyjność ośrodka. Do dyspozycji klientów oddano 20 basenów zewnętrznych i wewnętrznych z wodą termalną, której temperatura waha się pomiędzy 30 a 38 stopniami Celsjusza. Właściciele nie zapomnieli o najmłodszych, dla których powstały osobne baseny oraz zjeżdżalnie. Dodatkową atrakcją będą sauny: rzymska, fińska, góralska, kwiatowa oraz gabinety spa.

Białka Tatrzańska
Nowoczesny ośrodek Terma Bania spodoba się wszystkim, który szukają nietypowych atrakcji. Oprócz basenów na turystów czekają cztery zjeżdżalnie, karuzele wodne, basen ze sztuczną falą, grota z gejzerem, wodospad, jacuzzi oraz wodny plac zabaw. Odprężyć można się w jednej z saun: fińskiej, parowej, ruskiej bani lub saunie góralskiej. Dzięki szerokiej ofercie Białkę Tatrzańską warto wybrać, jeśli planujemy jedynie pobyt na basenie – w takim miejscu na pewno nie będzie można narzekać na nudę.

Liptovský Mikuláš
Jeśli chcemy odwiedzić południowych sąsiadów, warto wybrać się do kompleksu Tatralandia, który jest największym aquaparkiem Słowacji. Z 14 basenów aż 10 jest całorocznych, co sprawia, że Liptovský Mikuláš będzie atrakcyjnym kierunkiem wyjazdów nie tylko w czasie wakacji, ale także zimowych ferii. Jedną z największych atrakcji Tatralandii, niedostępnych w polskich ośrodkach jest Tropical Paradise czyli baseny z wodą morską, prawdziwe palmy oraz basen do nurkowania, w którym można podziwiać egzotyczne rybki i koralowce. Warto zaznaczyć, że ceny na Słowacji nie są wcale wyższe niż koszty, z jakimi kusimy liczyć się, wybierając baseny termalne w Polsce.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 365 145

E-mail: kontakt@schroniskodluzyna.pl

ul. Kolista 25, Katowice

Porady na temat wyboru noclegu w górach. Opinie i wskazówki dotyczące najlepszych pensjonatów oraz atrakcji w Tartach. Zapraszamy!