Czego oczekują klienci pensjonatów? cz.1

Wybierając miejsce wypoczynku w górskich miejscowościach, turyści kierują się różnymi kryteriami. Każdy zwraca uwagę na nieco inne aspekty i zalety pensjonatu lub hotelu. Ich właściciele chcąc dostosować się do zmieniających się trendów ciągle rozszerzają swoją ofertę. Informacje o zapotrzebowaniu na konkretne usługi lub uwagi dotyczące codziennego funkcjonowania ośrodka są niezwykle cenne dla poprawy jego standardu. Opinie na forach i stronach internetowych są także istotną wskazówką dla przedsiębiorców dopiero wchodzących na rynek usług turystycznych.

Istotne pierwsze wrażenie
Największa grupa turystów poszukuje miejsca noclegowego za pośrednictwem internetu, niektóry decydują się także na spontaniczny wybór kwatery, odwiedzając pensjonat, który zwróci ich uwagę, gdy są już na miejscu. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku kluczowe jest pierwsze wrażenie. W górach największym zainteresowaniem cieszą się budynki wykonane w regionalnym stylu, wykończone drewnem. Przez klientów postrzegane są jako przytulne i oddające charakter miejsca, w którym się znajdują. Zewnętrzny wygląd powinien iść w parze z wykończeniem wewnątrz i stylem urządzenia pokoi. Jeśli są one dodatkowo przestronne i jasne, na pewno zyskają aprobatę gości. Zdjęcia publikowane w internecie są wizytówką pensjonatu i warto zadbać, by pokoje zawsze prezentowały się tak, jak reklamujemy je gościom. Każda niezgodność z przedstawianą wcześniej ofertą zostanie na pewno zauważona i stanie się powodem rozczarowania.

Otoczenie
Wybór hotelu lub pensjonatu wynika z indywidualnych oczekiwań. Niektórzy turyści cenią ciszę, spokój i oddalenie od ruchliwej drogi czy pełnego ludzi deptaku. Z pewnością spodoba im się za to otoczenie lasów i pagórków. W przypadku ośrodków zlokalizowanych nad morzem lub na Mazurach usytuowanie w ich pobliżu będzie największym atutem. Nie każdy klient szuka jednak kontaktu z naturą – zamiast tego chce skorzystać z życia nocnego, licznych knajpek i restauracji, co skłania do poszukiwania pensjonatu w centrum. Pensjonaty i hotele często oblegane są w okresie sylwestrowym i dla ich gości może być istotna bliska odległość do imprez organizowanych w miastach.
Zawsze w cenie są ładne widoki z okien pokoi – w górach najłatwiej przyciągnąć turystów, jeśli można zaoferować widok na szczyty. Takie pokoje są zwykle droższe, ale cieszą się popularnością. Najmniej urokliwe będą z pewnością pomieszczenia, w których goście za oknami zobaczą sąsiednie budynki lub mało urokliwe zaplecze pensjonatu.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 365 145

E-mail: kontakt@schroniskodluzyna.pl

ul. Kolista 25, Katowice

Porady na temat wyboru noclegu w górach. Opinie i wskazówki dotyczące najlepszych pensjonatów oraz atrakcji w Tartach. Zapraszamy!